My life
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Honey and Clover

4 participanți

My life :: Anime :: Anime

In jos

Honey and Clover Empty Honey and Clover

Mesaj  vizitator Dum Iun 06, 2010 11:53 pm

Honey and Clover, in japoneza "HachiKuro" sau "Hachimitsu to Clover" ( ハチミツとクローバー ), este un anime compus din doua serii. Prima serie contine 26 episoade iar a doua 12 episoade.
Anime-ul ne prezinta viata a trei tineri colegi, studenti la o scoala de arte, Takemoto Yuuta, Mayama Takumi si Morita Shinobu, locuiesc impreuna in acelasi apartament. Desi sunt saraci, au o viata fericita.
Intr-o zi, profesorul Hanamoto le prezinta pe Hagumi, o fata de 18 ani, fica verisoarei lui. E o fata mica si draguta de care Takemoto si Morita se indragostesc imediat. Incearca fiecare sa se apropie de ea, exprimandu-si sentimentele asa cum stiu. Timpul trece fara sa-si declare fiecare dragostea fata de Hagumi.
Pe de alta parte, Mayama este indragostit de Rika, o arhitecta care isi iubeste incontinuare sotul mort intr-un accident auto. Iubirea lui Mayama pentru Rika creste fara ca acesta sa observe ca o colega de clasa, Yamada, este indragostita de el.
Seria a doua continua povestile de viata ale lui Takemoto, Takumi, Morita, Hagumi, Yamada si profesorul Hanamoto. Aflam mai multe despre aceste personaje care vor trebui sa ia decizii dificile si sa depaseasca situatii dramatice.
Povestea urmareste viata acestor tineri studenti, cu problemele, nevoile si iubirile acestora si continua intr-o a doua serie cu 12 episoade "Honey and Clover II".


Honey and Clover 1

vizitator

Mesaje : 90
Data de înscriere : 21/05/2010

Sus In jos

Honey and Clover Empty Re: Honey and Clover

Mesaj  Will^^ Joi Iun 10, 2010 2:48 am

E sooper!M-am uitat si eu de 2 ori la el(mda ,nu prea mult...-.-).La inceput pare plicti dar knd prinzi firul incepe sa-ti placa. Surprised
Will^^
Will^^
Admin

Mesaje : 58
Data de înscriere : 21/04/2010
Localizare : Calarasi

https://my-life2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Honey and Clover Empty Re: Honey and Clover

Mesaj  °•°•Diaconu......°•°• Lun Iul 19, 2010 2:39 am

am vazut si filmul e minunat
°•°•Diaconu......°•°•
°•°•Diaconu......°•°•

Mesaje : 82
Data de înscriere : 19/07/2010
Varsta : 26
Localizare : In the CLUB....

Sus In jos

Honey and Clover Empty Re: Honey and Clover

Mesaj  capsuniky^^ Mar Iul 20, 2010 12:12 am

eu nu lam vazut
capsuniky^^
capsuniky^^

Mesaje : 131
Data de înscriere : 05/07/2010
Varsta : 26
Localizare : calarasi

Sus In jos

Honey and Clover Empty Re: Honey and Clover

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


My life :: Anime :: Anime

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum