My life
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel)

5 participanți

In jos

Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel) Empty Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel)

Mesaj  Membru1 Sam Iun 26, 2010 10:15 pm

RAZBUNAREA

M-a deranja intotdeauna sa ,,duc pe alt cineva in spate" dar-mite un prieten.Dar,am fost furioasa,am zdrobit,fara ezitare.Da,e vorba de Oana...

Ea..a vrut sa ma sfarame,dar nu a reusit si s-a domolit destul de repede.Dar nu-mi fac griji stiu ca nu s-a terminat.Nu a reusit ea,nici o problema,parintii,verisoara ei,Monica..toti ceilalti din jurul ei vor termina ce a inceput ea.Oana nu vrea sa fiu distrusa,nu stiu de ce,dar prefer sa cred asta,chiar daca e minciuna proprii minti.Ea nu vrea sa ma ,,ucida",dar ceilalti vor,o da,isi doresc asta.In spaele fetei fiecaruia pe care i-am vazut zambindu-i se ascundeau si zambete insetate de rau,distrugere..razbunare.CA toti oamenii de alt fel.Si eu sunt om,si eu mi-am aratat ,,masca razbunarii"..Oana stie despre ce vorbesc.

Nu stiu daca ma doare aceasta senzatie de a fi urata,sau ma bucura..Sa simti ca inima iti bate tare,ti se albeste fata si simti cum iti iese caldura din corp,cum iti tremura picioarele...Asta e senzatia pentru mine de ,,a fi urata de ceilalti".Poate daca veti auzi ca ma bucura aceasta senzatie,veti crede ca sunt nebuna..Nu..Nu am inebunit,cel putin,nu inca..Desi cei din jurul Oanei ar vrea..Ar vrea sa ajung de la..a fi in pragul disperarii,si de a nu stii unde sa apuc..la nebunie,rani fizice..etc..etc..desigur,poate exagerez,dar asta simt,si nu am de gand sa neg.

Deci,cred ca,deja am deviat de la subiect,ma bucura aceasta senzatie de ,,a fi detestata" pentru ca eu nu o vad ca pe un sentimant,ci ca pe un cadou pentru Oana..Si-a dorit sa fiu asa,candva,si pentru ca se apropie ziua ei..,,La multi ani!"Eu,cu ajutorul Monicai,ti-am adus cadoul mult visat candva..disperarea mea..I-am luat din excursie un lantisor dragut.Are o fata zambitoare si langa,o jumatate de inima pe care scrie ,,love".Mam gandit ca i-ar placea,plus ca eu nu l-as purta,nu e chiar stilul meu..

Oara daca m-as risca si as aparea de ziua ei,sa-i dau un cadou si sa plec ce-ar face?..Heh,parintii ei sigur m-ar trimite innapoi acasa cu cadou cu tot cu coada intre picioare...Eh,asta e problema la mine si ea.Cum era si normal abordam problema si actionam in functie de ceea ce ar face parintii nostri..Ai ei m-ar lua si la palme,si de aceea se fereste de parintii mei si cred ca nu ar vrea sa dea pe la mine pe acasa nu numai pentru ca parintii ei nu ar lasa-o ci si pentru ca e de parere ca ar reactiona ca ai ei daca ar vedea-o..iar eu m-as risca cam mult daca i-ar intalni parintii pentru ca stiu ca alor mei le-a trecut repede faza cu cearta.Au izbucnit pe moment de furie apoi s-au linistit repede...

Sa zicem ca au reusit ce si-au propus..pentru ca eu,una,ma consider pe jumatate ,,moarta"..aceasta ,,moarte" consta in durere si amintiri...multe amintiri si simtirea faptului ca-ti lipseste ceva..sau..CINEVA..Chiar si cea mai mica ,,sgariietura" provocata de ei se preface in durere.Iar ,,ranile adanci" in loc sa curga din ele sange,curg amintiri..pe care le las in urma cu fiecare pas si cu cat inaintez se prefac mai multe n praf.Cum i-am spus.Acum praful ne leaga.Si cum amandoua avem multe ,,zgarieturi si rani" de acest gen..am lasat amandoua mult praf in urma...Deci..Astea inseamna ca avem multe lucruri care sa ne lege?..Cand imi imaginez cat de multe amintiri sau scurs din ranile noastre iimi imaginez ca am lasat in urma cam un desert..Ah...si mai e si afurisitul asta de oras..Calarasi..mai mult praf decat oras! Razz


Lost angel,imi pare rau daca te vei enerva,dar nu mam putut abtine!! Razz Am scris aici (cu mici ajustari) ce mi-ai zis tu pe mess! Razz



Membru1
Membru1

Mesaje : 24
Data de înscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel) Empty Re: Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel)

Mesaj  Oany Sam Iun 26, 2010 11:19 pm

Asta ai vb tu cu Lost angel???wow..eu as fi flatata daca cineva ar vorbi in felul acesta despre mine!..Adica felul in care te simti sa spui ca il consideri un cadou pt prietena ta pt ca ea a vrut candva sa te simti as fel,este.....

Demonstreaza ca lost angel chiar este o prietena buna..

app..cn e Monica?e descrisa ca o persoana dura si rece..adik..din cat ai vb despre ea..putin dar..tot reiese cv

legat de fic\; 10 cata sensibilitatee!! Sad Sad
Oany
Oany

Mesaje : 25
Data de înscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel) Empty Re: Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel)

Mesaj  Membru2 Sam Iun 26, 2010 11:32 pm

wow!Ceva de genul asta am simtit si eu odata!..Doar ca Ruxi ( personajul ales de tine) e puternica si trece peste asta..adik..din ce ai scris deja e ,,in curs de recuperare" dupa cearta,ca sa zic asa,desi tot e afectata...P

Personajjul,Ruxi,e foarte onest,avand in vedere ca starea asta oribila (pe care am avut-o si eu) o considera un ,,cadou"..eu am calcat maii rau in picioare persoana care mi-a facut faze de-astea!!

Si..personajeul Monica,e cumva personajul negativ?App..dc ai ales nume romanesti pt personaje??

Membru2
Membru2

Mesaje : 29
Data de înscriere : 21/06/2010
Varsta : 25

Sus In jos

Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel) Empty Re: Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel)

Mesaj  Membru1 Sam Iun 26, 2010 11:35 pm

N-ai inteles,Haruhi!!Nu sunt personaje!!E cv ce i s-a intamplat lui Lost-Angel!!

DEci:

lost angel-ruxi
will(admina)-oana
yoko-monica

e cv reall!!Ce am vb cu lost angel pe mess!!Mi s-a parut profund si am postat aici ca un fic cu ajustari!
Membru1
Membru1

Mesaje : 24
Data de înscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel) Empty Re: Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel)

Mesaj  Membru3 Sam Iun 26, 2010 11:39 pm

Vrei sa zici...ca tot ce ai zis aici...E REALLL???!! Shocked

E putin cutremurator daca sti asta!..Capitolul asta te face sa fi plin de admiratie fata de admina(oprietena buna pt k nu se razbuna pe ruxxy/lost angel) si fata de lost angel (py k e onesta si oo buna prietena pt k accepta...,,pedeapsa" pt k i-a facut rau oanei,chiar cu bucurie dupa cum reiese de aici)

Fic frumos,idee buna,dar ma deranjeaza ca ai gresit anumite semne de punctuatie ceea ce e mai grav decat greselile de tastare..
Membru3
Membru3

Mesaje : 38
Data de înscriere : 06/06/2010
Varsta : 25

Sus In jos

Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel) Empty Re: Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel)

Mesaj  Membru2 Sam Iun 26, 2010 11:43 pm

Aaaa...acum am inteles! tongue

Lost angel..imi e mila de tine..dar stai linistita..si eu am trecut prin asta>.<..
mie mi se pare ca semeni cu mine,si dak nu ma insel,vei iesi ,,victorioasa" din aceasta ,,lupta" cu apropiatii adminei.

tootusi trb sa spun ca o admir si pe admina,pt faptul ca nu doreste razbunare,in schimb ma dezgusta faptul ca apropiatii ei sunt prea prosti de vor sa fak asta in locul ei.Admina,bv tie ca nu te lasi influentata de parinti si Monica!
Membru2
Membru2

Mesaje : 29
Data de înscriere : 21/06/2010
Varsta : 25

Sus In jos

Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel) Empty Re: Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel)

Mesaj  °•°•Diaconu......°•°• Lun Iul 19, 2010 1:18 am

oau...este...minunat
°•°•Diaconu......°•°•
°•°•Diaconu......°•°•

Mesaje : 82
Data de înscriere : 19/07/2010
Varsta : 26
Localizare : In the CLUB....

Sus In jos

Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel) Empty Re: Jurnalul lui Ruxxy(the lost angel)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum